Knowles Novacap 7565R254K202NT
Part No.:
7565R254K202NT
Description:
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Shipping
7565R254K202NT Information
Capacitance:
0.25 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.300" (7.62mm)