Knowles Novacap 7565N394J301NT
Part No.:
7565N394J301NT
Description:
CAPACITOR
Shipping
7565N394J301NT Information
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.300" (7.62mm)