Knowles Novacap 7565N392J103NT
Part No.:
7565N392J103NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Shipping
7565N392J103NT Information
Manufacturer:
Knowles Novacap
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Nonstandard SMD
Size / Dimension:
0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.300" (7.62mm)