Knowles Novacap 7565N392J103LE
Part No.:
7565N392J103LE
Description:
CAP CER 3900PF 10KV C0G/NP0 RAD
Shipping
7565N392J103LE Information
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.900" L x 0.402" W (22.86mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.975" (24.76mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.780" (19.80mm)