Knowles Novacap 7565B153J902NT
Part No.:
7565B153J902NT
Description:
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Shipping
7565B153J902NT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Nonstandard SMD
Size / Dimension:
0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.300" (7.62mm)