Knowles Novacap 7565B104K302N
Part No.:
7565B104K302N
Description:
CAPACITOR
Shipping
7565B104K302N Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Nonstandard SMD
Size / Dimension:
0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.300" (7.62mm)