Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C40DKT47
Part No.:
715C40DKT47
Description:
CAP CER 470PF 40KV N4700 DISK
Shipping
715C40DKT47 Information
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
40000V (40kV)
Temperature Coefficient:
N4700
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C