Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C40DKD35
Part No.:
715C40DKD35
Description:
CAP CER 3500PF 40KV Y5U DISK
Shipping
715C40DKD35 Information
Capacitance:
3500 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
40000V (40kV)
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C