Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C30KTT40
Part No.:
715C30KTT40
Description:
715C 30KVDC 400PF 20% N4700 Z.71
Shipping
715C30KTT40 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
400 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Temperature Coefficient:
N4700
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.260" Dia x 1.063" L (32.00mm x 27.00mm)