Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C30DKT5
Part No.:
715C30DKT5
Description:
CAP CER 2000PF 30KV N4700 DISK
Shipping
715C30DKT5 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Temperature Coefficient:
N4700
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.051" Dia x 1.358" L (26.70mm x 34.50mm)