Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C20KTT20
Part No.:
715C20KTT20
Description:
715C 20KVDC 200PF 20% N4700 7517
Shipping
715C20KTT20 Information
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Temperature Coefficient:
N4700
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.827" Dia x 0.906" L (21.00mm x 23.00mm)