Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C20KTD40
Part No.:
715C20KTD40
Description:
715C 20KVDC 4000PF 20% N4700 711
Shipping
715C20KTD40 Information
Capacitance:
4000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Temperature Coefficient:
N4700
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
2.362" Dia x 0.906" L (60.00mm x 23.00mm)