Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C20KTD14
Part No.:
715C20KTD14
Description:
715C 20KVDC 1400PF 20% N4700 715
Shipping
715C20KTD14 Information
Capacitance:
1400 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Temperature Coefficient:
N4700
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.457" Dia x 0.906" L (37.00mm x 23.00mm)