Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 715C20DKD47
Part No.:
715C20DKD47
Description:
CAP CER 4700PF 20KV Y5U DISK
Shipping
715C20DKD47 Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
2.130" Dia x 1.000" L (54.10mm x 25.40mm)