Knowles Novacap 6560N272J103LE
Part No.:
6560N272J103LE
Description:
CAP CER 2700PF 10KV C0G/NP0 RAD
Shipping
6560N272J103LE Information
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10000V (10kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.800" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.873" (22.18mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.681" (17.30mm)