E-T-A 482-GA12-K1M1-A1S0-20A
Part No.:
482-GA12-K1M1-A1S0-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 20A 230VAC 28VDC
Shipping
482-GA12-K1M1-A1S0-20A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
482
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
230 V
Voltage Rating - DC:
28 V