E-T-A 482-G600-K1M1-A1S0-1.2A
Part No.:
482-G600-K1M1-A1S0-1.2A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 1.2A 115VAC 28VDC
Shipping
482-G600-K1M1-A1S0-1.2A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
482
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
1.2A
Voltage Rating - AC:
230 V
Voltage Rating - DC:
28 V