Knowles Novacap 4540N222J602LE
Part No.:
4540N222J602LE
Description:
CAP CER 2200PF 6KV C0G/NP0 RAD
Shipping
4540N222J602LE Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.676" (17.18mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.480" (12.20mm)