Knowles Syfer 4040J7K00151JQB
Part No.:
4040J7K00151JQB
Shipping
4040J7K00151JQB Information
Series:
FlexiCap™
Packaging:
Bulk
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
7000V (7kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.197" (5.00mm)