Knowles Syfer 3640Y2K00821KCR
Part No.:
3640Y2K00821KCR
Description:
MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Shipping
3640Y2K00821KCR Information
Series:
FlexiCap™
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Soft Termination
Size / Dimension:
0.362" L x 0.400" W (9.20mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)