Knowles Syfer 3640Y2000565KXRWS2
Part No.:
3640Y2000565KXRWS2
Description:
CAP CER 5.6UF 200V X7R 3640
Shipping
3640Y2000565KXRWS2 Information
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.362" L x 0.417" W (9.20mm x 10.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.177" (4.50mm)