Knowles Syfer 3640Y1K20474MXRWS3
Part No.:
3640Y1K20474MXRWS3
Description:
CAP CER 0.47UF 1.2KV X7R 3640
Shipping
3640Y1K20474MXRWS3 Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1200V (1.2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.362" L x 0.417" W (9.20mm x 10.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.177" (4.50mm)