Sensata-Airpax 279-2-1-52-9-9-100-H
Part No.:
279-2-1-52-9-9-100-H
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 160VDC
Shipping
279-2-1-52-9-9-100-H Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
279
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
160 V