Sensata-Airpax 229-2-1REC4-62-4-8-10-H
Part No.:
229-2-1REC4-62-4-8-10-H
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 240VAC
Shipping
229-2-1REC4-62-4-8-10-H Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
229
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
240 V