Knowles Syfer 2225Y0630223FFT
Part No.:
2225Y0630223FFT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 0.022UF 63V C0G/NP0 2225
Shipping
2225Y0630223FFT Information
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
63V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)