Knowles Syfer 2225Y0250565JDT
Part No.:
2225Y0250565JDT
Description:
CAP CER 5.6UF 25V X7R 2225
Shipping
2225Y0250565JDT Information
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)