Knowles Syfer 2225J4K00391FCT
Part No.:
2225J4K00391FCT
Description:
CAP CER 390PF 4KV C0G/NP0 2225
Shipping
2225J4K00391FCT Information
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)