Knowles Syfer 2225J1K00822FFT
Part No.:
2225J1K00822FFT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 8200PF 1KV C0G/NP0 2225
Shipping
2225J1K00822FFT Information
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)