Knowles Syfer 2225J1K00560FFT
Part No.:
2225J1K00560FFT
Description:
CAP CER 56PF 1KV C0G/NP0 2225
Shipping
2225J1K00560FFT Information
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)