Knowles Syfer 2225J0250475JDT
Part No.:
2225J0250475JDT
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 2225
Shipping
2225J0250475JDT Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)