Knowles Syfer 2225J0250393FFT
Part No.:
2225J0250393FFT
Description:
CAP CER 0.039UF 25V C0G/NP0 2225
Shipping
2225J0250393FFT Information
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)