KYOCERA AVX 22255A393FAT2A
Part No.:
22255A393FAT2A
Description:
CAP CER 0.039UF 50V C0G/NP0 2225
Shipping
22255A393FAT2A Information
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.21mm)