Knowles Syfer 2220Y5000103FFT
Part No.:
2220Y5000103FFT
Description:
CAP CER 10000PF 500V C0G 2220
Shipping
2220Y5000103FFT Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)