Knowles Syfer 2220Y1K00682FFT
Part No.:
2220Y1K00682FFT
Description:
CAP CER 6800PF 1KV C0G/NP0 2220
Shipping
2220Y1K00682FFT Information
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)