Knowles Syfer 2220Y1000472FFT
Part No.:
2220Y1000472FFT
Description:
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 2220
Shipping
2220Y1000472FFT Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)