Knowles Syfer 2220Y0100154FCT
Part No.:
2220Y0100154FCT
Description:
CAP CER 0.15UF 10V C0G/NP0 2220
Shipping
2220Y0100154FCT Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.165" (4.20mm)