Knowles Syfer 2220J6K00181FCT
Part No.:
2220J6K00181FCT
Description:
CAP CER 180PF 6KV C0G/NP0 2220
Shipping
2220J6K00181FCT Information
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)