Knowles Syfer 2220J2500272FFT
Part No.:
2220J2500272FFT
Description:
CAP CER 2700PF 250V C0G/NP0 2220
Shipping
2220J2500272FFT Information
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)