Knowles Syfer 2220J2000562FFT
Part No.:
2220J2000562FFT
Description:
CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 2220
Shipping
2220J2000562FFT Information
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)