Knowles Syfer 2220J1000473FFT
Part No.:
2220J1000473FFT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 0.047UF 100V C0G 2220
Shipping
2220J1000473FFT Information
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)