Knowles Syfer 2215JA250102FCTSPU
Part No.:
2215JA250102FCTSPU
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2215
Shipping
2215JA250102FCTSPU Information
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2215 (5738 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.150" W (5.70mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.100" (2.54mm)