Sensata-Airpax 219-2-1-62-5-9-30-H-V
Part No.:
219-2-1-62-5-9-30-H-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 480VAC
Shipping
219-2-1-62-5-9-30-H-V Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
219
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
480 V