Sensata-Airpax 209-2-1-51-2-8-20-H
Part No.:
209-2-1-51-2-8-20-H
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 125VDC
Shipping
209-2-1-51-2-8-20-H Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
209
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
125 V