Knowles Syfer 1825Y6K00181FCT
Part No.:
1825Y6K00181FCT
Description:
CAP CER 180PF 6KV C0G/NP0 1825
Shipping
1825Y6K00181FCT Information
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)