Knowles Syfer 1825Y1000683FCT
Part No.:
1825Y1000683FCT
Description:
CAP CER 0.068UF 100V C0G 1825
Shipping
1825Y1000683FCT Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)