Knowles Syfer 1825J5K00151FCT
Part No.:
1825J5K00151FCT
Description:
CAP CER 150PF 5KV C0G/NP0 1825
Shipping
1825J5K00151FCT Information
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)