Knowles Syfer 1825J5000153FCT
Part No.:
1825J5000153FCT
Description:
CAP CER 0.015UF 500V C0G 1825
Shipping
1825J5000153FCT Information
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)