Knowles Syfer 1812J0160104KFT
Part No.:
1812J0160104KFT
Description:
CAP CER 0.1UF 16V C0G/NP0 1812
Shipping
1812J0160104KFT Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)