Knowles Syfer 1812J0100224FCT
Part No.:
1812J0100224FCT
Description:
CAP CER 0.22UF 10V C0G/NP0 1812
Shipping
1812J0100224FCT Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)