KYOCERA AVX 100E471JW2500XT
Part No.:
100E471JW2500XT
Description:
CAP CER 470PF 2.5KV P90 3838
Shipping
100E471JW2500XT Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Size / Dimension:
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.170" (4.32mm)